ROCKER; SPST-NO; Pos: 2; OFF-ON; 15A/277VAC; black; IP54; LED; 0÷55°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
RVW41D1100-116
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: RVW41D1100-116
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; SPST-NO; Pos: 2; OFF-ON; 15A/277VAC; black; IP54; LED; 0÷55°C
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | 0...55°C |
| IP rating | IP54 |
| Type of switch | ROCKER |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Max. contact resistance | 50mΩ |
| Body colour | black |
| Panel thickness | ≤ 6mm |
| Backlight colour | red |
| Illumination | LED |
| Shape | rectangular |
| Electrical life | 6000cycles |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| AC contacts rating @R | 15A / 277V AC |
| Switching method | ON-OFF |
| Stable positions number | 2 |
| Button shape | rectangular |
| Key button colour | black |
| Button marking | blank |