ROCKER; DPST; Pos: 2; OFF-ON; 30A/250VAC; black; IP68; none; 7500
Kordarv:
50.0
Minimum quantity:
50.0
Tootekood:
S7510S000K
Tootja: BULGIN
Tootja tootekood: S7510S000K
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; DPST; Pos: 2; OFF-ON; 30A/250VAC; black; IP68; none; 7500
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP68 |
| Type of switch | ROCKER |
| Number of positions | 2 |
| Leads | screw |
| Series | 7500 |
| Mounting hole diameter | 30x22mm |
| Body colour | black |
| Panel thickness | ≤ 2.5mm |
| Illumination | none |
| Shape | rectangular |
| Terminals plating | silver plated |
| Contacts configuration | DPST |
| AC contacts rating @R | 30A / 250V AC |
| Switching method | OFF-ON |
| Stable positions number | 2 |
| Key button colour | black |