PB SWITCH, SPDT, 15A/250V, 19MM, ILL BLU
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
80.0
Tootekood:
SAV4F1BSS344
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: SAV4F1BSS344
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PB SWITCH, SPDT, 15A/250V, 19MM, ILL BLU
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | -25...85°C |
| IP rating | IP67 |
| Type of switch | vandal resistant |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Mounting hole diameter | Ø19.2mm |
| Body colour | silver |
| Mechanical durability | 1000000cycles |
| Panel thickness | 1...10mm |
| Backlight colour | blue |
| Illumination | LED, ring |
| Electrical life | 10000cycles |
| Contacts configuration | SPST |
| AC contacts rating @R | 15A / 250V AC |
| Switching method | ON-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 3.5N |
| Actuator colour | silver |
| Button shape | flat, round |
| Button marking | blank |