Battery: lithium; 3.6V; 1/2AA; for PCB; Ø14.3x24.6mm; 1200mAh
Kordarv:
2.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
SB-AA02 (P) PCB 1X1
Tootja: TEKCELL
Tootja tootekood: SB-AA02 (P) PCB 1X1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Battery: lithium; 3.6V; 1/2AA; for PCB; Ø14.3x24.6mm; 1200mAh
| Leads | for PCB |
| Maximum current | 80mA |
| Body dimensions | Ø14.3x24.6mm |
| Capacity | 1.2Ah |
| Rated voltage | 3.6V |
| Cell size | 1/2AA |
| Battery features | non-rechargeable |
| Type of battery | lithium |
| Continuous current drain | 20mA |