Diode: Schottky rectifying; THT; 20V; 1A; DO15; Package: Ammo Pack
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SB120-1
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: SB120
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; THT; 20V; 1A; DO15; Package: Ammo Pack
| Mounting | THT |
| Case | DO15 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 20V |
| Max. forward impulse current | 40A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 500mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Capacitance | 80pF |