Diode: Schottky rectifying; THT; 50V; 1A; DO15; Package: Ammo Pack
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SB150
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: SB150
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; THT; 50V; 1A; DO15; Package: Ammo Pack
| Mounting | THT |
| Case | DO15 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 50V |
| Max. forward impulse current | 40A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 700mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Capacitance | 80pF |