Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SB3100TA
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: SB3100TA
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | THT |
| Case | DO201AD |
| Kind of package | tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. forward impulse current | 80A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 790mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 1mA |