Diode: Schottky rectifying; THT; 150V; 3A; DO201; Ufmax: 0.82V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SB3H150
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: SB3H150
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; THT; 150V; 3A; DO201; Ufmax: 0.82V
| Mounting | THT |
| Case | DO201 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 150V |
| Max. forward impulse current | 100A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 820mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Capacitance | 80pF |