Diode: Schottky rectifying; THT; 100V; 5A; DO201
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SB5100-DIO
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: SB5100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; THT; 100V; 5A; DO201
| Mounting | THT |
| Case | DO201 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. forward impulse current | 125A |
| Load current | 5A |
| Max. forward voltage | 790mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |