Diode: Schottky rectifying; SMD
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SB54AFC_R1_00601
Tootja: PanJit Semiconductor
Tootja tootekood: SB54AFC_R1_00601
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Max. forward impulse current | 100A |
| Load current | 5A |
| Max. forward voltage | 540mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 30mA |