Fuse: automatic; automotive; 30A; black; 12÷48VDC; 4.2x10x4.2mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SBA.02-030A
Tootja: 4CARMEDIA
Tootja tootekood: SBA.02-030A
Spetsifikatsioon tootele Fuse: automatic; automotive; 30A; black; 12÷48VDC; 4.2x10x4.2mm
| Supply voltage | 12...24V DC |
| Kind of fuse | automotive |
| Colour | black |
| Current rating | 30A |
| Dimensions | 4.2x10x4.2mm |
| Type of fuse | automatic |
| Fuse characteristics | time-lag |
| Output wire cross-section, max. | 8mm<sup>2</sup> |
| Input wire cross-section, max. | 16mm<sup>2</sup> |