Diode: Schottky rectifying; SMD; 30V; 500mA; DFN2L; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SBA0530Q-AU_R1_000A1
Tootja: PanJit Semiconductor
Tootja tootekood: SBA0530Q-AU_R1_000A1
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD; 30V; 500mA; DFN2L; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 30V |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 500mA |
| Max. forward voltage | 520mV |
| Type of diode | Schottky switching |
| Leakage current | 3.5mA |