Diode: Schottky rectifying; SMD
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SBA140CH_R1_00001
Tootja: PanJit Semiconductor
Tootja tootekood: SBA140CH_R1_00001
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323HE |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 40V |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 10A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 510mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |