Diode: switching; SMD; 100V; 200mA; 6ns; Package: reel,tape; SOT563
Kordarv:
4000.0
Minimum quantity:
4000.0
Tootekood:
SBAS16DXV6T1G
Tootja: ON SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: SBAS16DXV6T1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 100V; 200mA; 6ns; Package: reel,tape; SOT563
| Mounting | SMD |
| Case | SOT563 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | double independent |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. forward impulse current | 500mA |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Application | automotive industry |
| Power dissipation | 500mW |
| Reverse recovery time | 6ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 30µA |
| Capacitance | 2pF |