Diode: switching; SMD; 200V; 200mA; 50ns; SOD323; Ufmax: 1.25V; 200mW
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
SBAS20HT1G
Tootja: ON SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: SBAS20HT1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 200V; 200mA; 50ns; SOD323; Ufmax: 1.25V; 200mW
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Application | automotive industry |
| Power dissipation | 200mW |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | switching |
| Capacitance | 5pF |