Small Signal Schottky Diode, Single, 30 V, 200 mA, 800 mV, 600 mA, 125 °C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SBAT54T1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: SBAT54T1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Small Signal Schottky Diode, Single, 30 V, 200 mA, 800 mV, 600 mA, 125 °C
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123 |
| Kind of package | tape, reel |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 2 |
| Max. off-state voltage | 30V |
| Max. load current | 300mA |
| Max. forward impulse current | 600mA |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 800mV |
| Power dissipation | 400mW |
| Reverse recovery time | 5ns |
| Type of diode | Schottky switching |
| Leakage current | 2µA |
| Capacitance | 10pF |
| Max operating temperature | 125°C |