Small Signal Diode, Dual Series, 100 V, 215 mA, 1.25 V, 6 ns, 500 mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SBAV99WT1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: SBAV99WT1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Small Signal Diode, Dual Series, 100 V, 215 mA, 1.25 V, 6 ns, 500 mA
| Mounting | SMD |
| Case | SC70 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | double series |
| Number of pins | 3 |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 215mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Application | automotive industry |
| Power dissipation | 300mW |
| Reverse recovery time | 6ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 50µA |
| Capacitance | 1.5pF |
| Max operating temperature | 150°C |