Transistor: PNP; bipolar; 45V; 500mA; 460mW; SOT323
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SBC807-40WT1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: SBC807-40WT1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 45V; 500mA; 460mW; SOT323
| Mounting | SMD |
| Case | SOT323, SC70 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Application | automotive industry |
| Power dissipation | 460mW |
| Collector current | 500mA |
| Frequency | 100MHz |
| Collector-emitter voltage | 45V |
| Current gain | 250...600 |