Transistor: NPN; bipolar; 65V; 100mA; 300mW; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SBC846BLT3G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: SBC846BLT3G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 65V; 100mA; 300mW; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23, TO236AB |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Application | automotive industry |
| Power dissipation | 225mW |
| Collector current | 100mA |
| Frequency | 100MHz |
| Collector-emitter voltage | 65V |
| Current gain | 200...450 |