Transistor: NPN; bipolar; 65V; 100mA; 200mW; SOT323
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SBC846BWT1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: SBC846BWT1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 65V; 100mA; 200mW; SOT323
| Mounting | SMD |
| Case | SOT323, SC70 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Application | automotive industry |
| Power dissipation | 150mW |
| Collector current | 100mA |
| Frequency | 100MHz |
| Collector-emitter voltage | 65V |
| Current gain | 200...450 |