Transistor: NPN; bipolar; 30V; 100mA; 225/300mW; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SBC848BLT1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: SBC848BLT1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 30V; 100mA; 225/300mW; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23, TO236AB |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Application | automotive industry |
| Collector current | 100mA |
| Frequency | 100MHz |
| Collector-emitter voltage | 30V |
| Current gain | 200...450 |