Transistor: NPN; bipolar; 80V; 1A; 1.5W; SOT223
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SBCP56-10T1G
Tootja: ON SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: SBCP56-10T1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 80V; 1A; 1.5W; SOT223
| Mounting | SMD |
| Case | SOT223-4 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Application | automotive industry |
| Power dissipation | 1.5W |
| Collector current | 1A |
| Frequency | 130MHz |
| Collector-emitter voltage | 80V |
| Current gain | 63...160 |