Re-battery: acid-lead; 12V; 18Ah; AGM; maintenance-free
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SBL 18-12
Tootja: SSB
Tootja tootekood: SBL 18-12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Re-battery: acid-lead; 12V; 18Ah; AGM; maintenance-free
| Leads | solder lugs M5 |
| Technology | AGM |
| Body dimensions | 181x76x167mm |
| Capacity | 18Ah |
| Rated voltage | 12V |
| Net weight | 5kg |
| Type of rechargeable battery | acid-lead |
| Rechargeable batteries features | maintenance-free |
| Storage time | 10-12 years |
| Rechargeable batteries application | alarm systems, power backup systems |