Diode: Schottky rectifying; THT; DO201AD
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SBM1045VSS_B0_00001
Tootja: PanJit Semiconductor
Tootja tootekood: SBM1045VSS_B0_00001
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; THT; DO201AD
| Mounting | THT |
| Case | DO201AD |
| Kind of package | bulk |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 45V |
| Max. forward impulse current | 200A |
| Load current | 10A |
| Max. forward voltage | 470mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |