Diode: Schottky rectifying; SMD
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SBM360VBF_R1_00001
Tootja: PanJit Semiconductor
Tootja tootekood: SBM360VBF_R1_00001
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; SMD
| Mounting | SMD |
| Case | SMB flat |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 60V |
| Max. forward impulse current | 80A |
| Load current | 3A |
| Max. forward voltage | 500mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 10mA |