Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SBR10150CT
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: SBR10150CT
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | THT |
| Case | TO220AB |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 150V |
| Max. forward impulse current | 120A |
| Load current | 10A |
| Max. forward voltage | 980mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 1mA |