Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SBR160S23-7
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: SBR160S23-7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 60V |
| Max. forward impulse current | 15A |
| Load current | 0.9A |
| Max. forward voltage | 530mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |