Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SBR1A400P1-7
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: SBR1A400P1-7
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | PowerDI®123 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 400V |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Reverse recovery time | 85ns |
| Type of diode | rectifying |