Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SBR3060CTB-13
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: SBR3060CTB-13
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 60V |
| Max. load current | 30A |
| Max. forward impulse current | 200A |
| Max. forward voltage | 560mV |
| Type of diode | rectifying |