Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SBRF20100CT
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: SBRF20100CT
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | THT |
| Case | ITO220AB |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. forward impulse current | 150A |
| Load current | 20A |
| Max. forward voltage | 940mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 1mA |