Diode: switching; SMD; 100V; 15A; Package: reel,tape; PowerDI®5
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SBRT15U100SP5-7
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: SBRT15U100SP5-7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 100V; 15A; Package: reel,tape; PowerDI®5
| Mounting | SMD |
| Case | PowerDI®5 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. forward impulse current | 250A |
| Load current | 15A |
| Max. forward voltage | 700mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |