Distribution box; M8; PIN: 3; socket; 2A; with LED indicators; IP67
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SBS 4/LED 3
Tootja: LUMBERG AUTOMATION
Tootja tootekood: SBS 4/LED 3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Distribution box; M8; PIN: 3; socket; 2A; with LED indicators; IP67
| Max. operating current | 2A |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Connector | socket |
| Number of pins | 3 |
| Max. operating voltage | 30V DC |
| Thread | M8 |
| Kind of output connector | M12-plug 12pin |
| Number of inputs | 4 |
| Number of outputs | 1 |
| Indication | LED |
| Type of sensors accessories | distribution box |