Converter: DC/DC; 1W; Uin:4.5÷5.5V; 15VDC; Iout:66.66mA; SMD; 1.3g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SBT01L-15
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 1W; Uin:4.5÷5.5V; 15VDC; Iout:66.66mA; SMD; 1.3g
| Output current | 66.66mA |
| Mounting | SMT |
| Case | SMD |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of converter | DC/DC |
| Protection | overload, short-circuit |
| Series | SBT |
| Body dimensions | 12.7x7.5x6mm |
| Weight | 1.3g |
| Output voltage | 15V DC |
| Input voltage | 4.5...5.5V |
| Insulation voltage | 1kV DC |
| Efficiency | 75% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 100kHz |