Diode: Schottky rectifying; THT; 45V; 20A; Ø5,4x7,5mm; Ufmax: 0.53V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SBX2045-3G
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: SBX2045-3G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; THT; 45V; 20A; Ø5,4x7,5mm; Ufmax: 0.53V
| Mounting | THT |
| Case | Ø5,4x7,5mm |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 45V |
| Max. forward impulse current | 290A |
| Load current | 20A |
| Max. forward voltage | 530mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Capacitance | 720pF |