Diode: Schottky rectifying; THT; 50V; 25A; P600; Package: Ammo Pack
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SBX2550
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: SBX2550
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying; THT; 50V; 25A; P600; Package: Ammo Pack
| Mounting | THT |
| Case | P600 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 50V |
| Max. forward impulse current | 290A |
| Load current | 25A |
| Max. forward voltage | 570mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Capacitance | 1nF |