Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SBX4045-3G
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: SBX4045-3G
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | THT |
| Case | P600 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 45V |
| Max. forward impulse current | 330A |
| Load current | 40A |
| Max. forward voltage | 550mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Capacitance | 1.4nF |