Connector: AC supply; screw terminal; 8.6÷10.5mm; 0.75÷2.5mm2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SC-L-PG12-03-GN
Tootja: AMPHENOL
Tootja tootekood: SC-L-PG12-03-GN
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector: AC supply; screw terminal; 8.6÷10.5mm; 0.75÷2.5mm2
| IP rating | IP68 |
| Electrical mounting | screw terminal |
| Kind of connector | female |
| Type of connector | AC supply |
| Maximum current | 20A |
| Number of ways | 3 |
| Rated voltage | 450V |
| Cable external diameter | 8.6...10.5mm |