Display: LED; 7-segment; 20.32mm; 0.8"; No.char: 1; red; 1.9÷6.4mcd
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SC08-11EWA
Tootja: KINGBRIGHT ELECTRONIC
Tootja tootekood: SC08-11EWA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: LED; 7-segment; 20.32mm; 0.8"; No.char: 1; red; 1.9÷6.4mcd
| Mounting | THT |
| Colour | red |
| Row pitch | 15.24mm |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Dimensions | 27.7x20mm |
| Common electrode | cathode |
| Kind of display | 7-segment |
| Number of characters | 1 |
| Luminosity | 1.9...6.4mcd |
| Type of display | LED |
| Digit height | 20.32mm |
| Wavelength | 6...5nm |
| Digit height " | 0.8" |