Relay: solid state; Ucntrl: 90÷280VAC; 40A; 24÷240VAC; -30÷80°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SC1-30D40240C
Tootja: ELCO SRL
Tootja tootekood: SC1-30D40240C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 90÷280VAC; 40A; 24÷240VAC; -30÷80°C
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 40A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| Body dimensions | 30x100x110mm |
| Switched voltage | 24...240V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |