Display: LED; 7-segment; 25.4mm; 1"; No.char: 1; red; 88÷260mcd
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SC10-21SURKWA
Tootja: KINGBRIGHT ELECTRONIC
Tootja tootekood: SC10-21SURKWA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: LED; 7-segment; 25.4mm; 1"; No.char: 1; red; 88÷260mcd
| Mounting | THT |
| Colour | red |
| Row pitch | 30.4mm |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Operating current | 10mA |
| Dimensions | 34x24mm |
| Common electrode | cathode |
| Kind of display | 7-segment |
| Number of characters | 1 |
| Type of display | LED |
| Digit height | 25.4mm |
| Wavelength | 6...0nm |
| Digit height " | 1" |