Display: LED; 7-segment; 44.5mm; 1.8"; No.char: 1; red; 4.7÷24mcd
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SC18-11EWA
Tootja: KINGBRIGHT ELECTRONIC
Tootja tootekood: SC18-11EWA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: LED; 7-segment; 44.5mm; 1.8"; No.char: 1; red; 4.7÷24mcd
| Mounting | THT |
| Colour | red |
| Row pitch | 48.26mm |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Dimensions | 56x38mm |
| Common electrode | cathode |
| Kind of display | 7-segment |
| Number of characters | 1 |
| Luminosity | 4.7...24mcd |
| Type of display | LED |
| Digit height | 44.5mm |
| Wavelength | 6...5nm |
| Digit height " | 1.8" |