PMIC; DC/DC converter; Uoper: 2.9÷5.5V; Uout: 0.8÷3.3V; MLP16; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SC183CULTRT
Tootja: SEMTECH
Tootja tootekood: SC183CULTRT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uoper: 2.9÷5.5V; Uout: 0.8÷3.3V; MLP16; buck
| Output current | 2A |
| Mounting | SMD |
| Case | MLP16 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 2.5MHz |
| Input voltage | 2.9...5.5V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |