Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uoper: 2.9÷5.5V; Uout: 1.875V; SOT23-5; buck
| Output current | 1.5A |
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 2.5MHz |
| Output voltage | 1.2V DC |
| Input voltage | 2.9...5.5V DC |
| Efficiency | 93% |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |