Display: LED; 7-segment; 9.14mm; 0.36"; No.char: 1; green; cathode
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SC36-11GWA
Tootja: KINGBRIGHT ELECTRONIC
Tootja tootekood: SC36-11GWA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: LED; 7-segment; 9.14mm; 0.36"; No.char: 1; green; cathode
| Mounting | THT |
| Colour | green |
| Row pitch | 5.08mm |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Dimensions | 14x7.5mm |
| Common electrode | cathode |
| Kind of display | 7-segment |
| Number of characters | 1 |
| Luminosity | 0.8...1.9mcd |
| Type of display | LED |
| Digit height | 9.14mm |
| Wavelength | 568nm |
| Digit height " | 0.36" |