Display: LED; 7-segment; 9.14mm; No.char: 1; yellow; 0.48÷1.2mcd
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SC36-11YWA
Tootja: KINGBRIGHT ELECTRONIC
Tootja tootekood: SC36-11YWA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: LED; 7-segment; 9.14mm; No.char: 1; yellow; 0.48÷1.2mcd
| Mounting | THT |
| Colour | yellow |
| Row pitch | 5.08mm |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Common electrode | cathode |
| Kind of display | 7-segment |
| Number of characters | 1 |
| Luminosity | 0.48...1.2mcd |
| Type of display | LED |
| Digit height | 9.14mm |
| Wavelength | 590nm |