Display: LED; 7-segment; 13.2mm; 0.52"; No.char: 1; red; 52÷110mcd
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SC52-11SURKWA
Tootja: KINGBRIGHT ELECTRONIC
Tootja tootekood: SC52-11SURKWA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: LED; 7-segment; 13.2mm; 0.52"; No.char: 1; red; 52÷110mcd
| Mounting | THT |
| Colour | red |
| Row pitch | 15.24mm |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Operating current | 10mA |
| Dimensions | 17.5x12.4mm |
| Common electrode | cathode |
| Kind of display | 7-segment |
| Number of characters | 1 |
| Luminosity | 52...110mcd |
| Type of display | LED |
| Digit height | 13.2mm |
| Wavelength | 6...0nm |
| Digit height " | 0.52" |