Tape: fixing; W: 19mm; L: 30m; D: 0.15mm; black; rubber; -40÷105°C; 30%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SCAPA 1820N
Tootja: SCAPA
Tootja tootekood: SCAPA 1820N
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: fixing; W: 19mm; L: 30m; D: 0.15mm; black; rubber; -40÷105°C; 30%
| Operating temperature | -40...105°C |
| Colour | black |
| Width | 19mm |
| Length | 30m |
| Thickness | 150µm |
| Tape application | bundling |
| Tape material | polyester fabric |
| Conform to the norm | 2000/53/EC (ELV) |
| Kind of adhesive | rubber |
| Tape features | do not contain heavy metals, does not contain halogens, good tensile strength, non-fraying, self-extinguishing |
| Adhesion to steel | 2.4N/cm |
| Elongation at rupture | 30% |
| Tensile strength | 72N/cm |