Tape: fixing; W: 19mm; L: 30m; D: 0.14mm; black; rubber; -40÷125°C; 38%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SCAPA 1837-1
Tootja: SCAPA
Tootja tootekood: SCAPA 1837
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: fixing; W: 19mm; L: 30m; D: 0.14mm; black; rubber; -40÷125°C; 38%
| Operating temperature | -40...125°C |
| Colour | black |
| Width | 19mm |
| Length | 30m |
| Thickness | 140µm |
| Tape application | bundling, wires protection against demage |
| Tape material | polyester fabric |
| Conform to the norm | 2000/53/EC (ELV) |
| Kind of adhesive | rubber |
| Tape features | do not contain heavy metals, does not contain halogens, good tensile strength, self-extinguishing |
| Elongation at rupture | 38% |
| Tensile strength | 73N/cm |