Tape: electrical insulating; W: 15mm; L: 10m; D: 0.13mm; rubber; 180%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SCAPA-2702-15X10
Tootja: SCAPA
Tootja tootekood: SCAPA-2702-15X10
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: electrical insulating; W: 15mm; L: 10m; D: 0.13mm; rubber; 180%
| Operating temperature | ≤ 90°C |
| Colour | black, blue, green, grey, mix colors, orange, red, white, yellow, yellow-green |
| Resistance to | abrasions, corrosion, moisture |
| Width | 15mm |
| Length | 10m |
| Thickness | 130µm |
| Dielectric strength | 40kV/mm |
| Tape application | bundling, marking, wires protection against demage, electrical insulation |
| Type of tape | electrical insulating |
| Quantity in package | 10 |
| Tape material | PVC film |
| Kind of adhesive | rubber |
| Tape features | self-extinguishing |
| Shearing force | 25N |
| Adhesion to steel | 1.8N/cm |
| Elongation at rupture | 180% |