Tape: electrical insulating; W: 19mm; L: 25m; Thk: 0.13mm; yellow
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
SCAPA-2702-19X25-3
Tootja: SCAPA
Tootja tootekood: SCAPA-2702-19X25
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: electrical insulating; W: 19mm; L: 25m; Thk: 0.13mm; yellow
| Operating temperature | ≤ 90°C |
| Colour | yellow |
| Resistance to | abrasions, corrosion, moisture |
| Width | 19mm |
| Length | 25m |
| Thickness | 130µm |
| Dielectric strength | 40kV/mm |
| Tape application | bundling, electrical insulation, marking, wires protection against demage |
| Type of tape | electrical insulating |
| Tape material | PVC film |
| Kind of adhesive | rubber |
| Tape features | self-extinguishing |
| Shearing force | 25N |
| Adhesion to steel | 1.8N/cm |
| Elongation at rupture | 180% |